Cinemaforum 2016 -Specjalna Depresja Filmowa!

Koniec roku zawsze wiąże się z wieloma trudnymi wyborami – następuje wysyp premier, ale także festiwali. Tegoroczny festiwal krótkometrażowych produkcji Cinemaforum 2016 postanowiłem obejrzeć z nieco innej strony – bardzo wtorkowej, depresyjnej i filmowej.

Sobota godz. 22:00 w Warszawskiej Szkole Filmowej. Leżaki rozstawione na patio przypomniały mi rozkosznie ciepłe wieczory nad Wisłą – niestety, temperatura brutalnie mnie z tej krainy wyrwała. Propozycją w ramach cyklu VHS Hell była amerykańska produkcja o kuszącym tytule Diabelskie nasienie. Zgodnie z ideą zapoczątkowaną przez Jacka Rokosza w ramach serii Najgorsze filmy świata w Muranowie, także i ten seans przyciągnął spore grono wielbicieli tandety. Serce rośnie.

Treść samego filmu nie jest zbyt trudna do pojęcia – koncept obcych przylatujących na Ziemię jest dobrze znany, gdyż kino klasy Z lubuje się przecież w tej tematyce. Zgodnie z informacją poprzedzającą seans, koszt wyprodukowania Diabelskiego nasienia wyniósł 25.000 dolarów – i zgadzam się z tezą, że ok. 80% budżetu pochłonął główny bohater dzieła – kilkugłowy, zębaty przybysz z kosmosu. Dla zainteresowanych powiem tylko tyle – starsze panie walczące z zębatymi glizdami rozbawiłyby każdego.

Zagłębiać się w meandry głupoty tego filmu nie chcę z kilku powodów. Po pierwsze, fanom filmów, które prezentowałem w ramach Wtorkowych Depresji Filmowych, Diabelskie nasienie z pewnością przypadnie do gustu. Zatem powstrzymam palącą potrzebę spoilowania. Po drugie, każdy festiwal lubi swoja elitarność, zatem z seansu z lektorem na żywo mogą cieszyć się jedynie Ci, którzy znaleźli chwilę, by zawitać do Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Gorąco kibicuję takim ideom i liczę na to, że kolejna edycja Cinemaforum nie obędzie się bez obecności najgorszych filmów w programie. Z jedną małą sugestią, by następnym razem zapanować nad werbalną finezją lektora, który momentami zbyt bardzo pragnął stać się główną gwiazdą wieczoru. A jaki człowiek jest w stanie konkurować z czymś takim, jak potwór poniżej?

deadly-spawn-15a

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s